2021: התקציב העירוני מהגדולים בתולדות ב״ש-אושר

תקציב עיריית באר שבע לשנת 2021 הקרובה אושר פה אחד. התקציב העירוני מהגדולים בתולדות ב״ש עוד על כ-2 מיליארד שקלים. נתחים גדולים מהתקציב מיועדים לתחומים: חינוך, רווחה, שירותים חברתיים ועוד.

עיריית באר שבע
עיריית באר שבע | צילום: Shutterstock

אושר פה אחד

מועצת העיר אישרה אמש (רביעי) פה אחד את הצעת התקציב של עיריית באר שבע לשנת 2021. התקציב השוטף של העירייה יעמוד בשנה הקרובה על 1.918 מיליארד ₪. מדובר בתקציב מהגדולים בתולדות באר שבע. בתוך עשור העירייה הכפילה את התקציב.

העירייה מיעדים למעלה ממחצית מהתקציב לתחומי חינוך, רווחה ושירותים חברתיים, איכות סביבה וקהילה. כמו כן,  העירייה הודיעה כי לא תהיה עלייה בארנונה לשנת 2021 ואף הפחיתה מהתעריפים את שיעור עליית מקדם מדד הארנונה.

מה בתכנון?

חלקו של התקציב מיועד להרחבת השירותים למען התושבים ובעלי העסקים בהם: העצמה, חיזוק הקהילה והשירותים החברתיים. בחינוך שואפים לצמצום פערים רגשיים ולימודים בקרב תלמידים בעקבות משבר הקורונה. כמו כן, סיוע למגזר העסקי – הקלות לעסקים לצד תמריצים ליזמים לעידוד השקעות.

בנוסף, תמשיך העירייה לקדם את תוכניות ופרוייקטים גדולים בעיר. ביניהם: הטיפול בשכונות הוותיקות והחדשות כאחד, הסכם הגג, פיתוח וקידום מוקדי תעסוקה מתקדמים לצד חיזוק עסקים מקומיים ותעשייה, שיקום העיר העתיקה, פיתוח השוק העירוני, פיתוח תחום התחדשות עירונית ועוד.

על אף משבר הקורונה

העירייה לא העלתה את הארנונה לשנת 2021 ואף הפחיתה מהתעריפים את שיעור עליית מקדם מדד הארנונה. כמו כן, גם בשנת 2021 בפעם האחד עשר ברציפות מסיימת העירייה, שהינה אחת מ – 26 רשויות איתנות, את שנת התקציב באיזון תקציבי.

דברי ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ:

״משבר הקורונה הביא עימו אתגרים בינלאומיים חסרי תקדים. הם ניכרים גם בכלכלה העולמית ומוצאים ביטוי גם בהתנהלות המדינה והרשויות המקומיות. תקציב 2021 מוגש השנה בחודש פברואר, לאור אותו משבר והצורך לעצור ולחשב מסלול מחדש נוכח השפעות הקורונה. הקורונה עדיין כאן, השפעותיה הכלכליות ילוו אותנו השנה ובשנים הבאות.

נמשיך לסייע למגזר העסקי – המהווה מנוע צמיחה חשוב לעיר, בהקלות לעסקים, על מנת שיוכלו לשרוד את המשבר לצד תמריצים ליזמים לעידוד השקעות בעיר העתיקה, באזורי התעשייה, באזורי התעסוקה המתקדמים של העיר, בשכונות הותיקות ובאזורי הקניות והמסחר״.

ראש עיריית ב״ש רוביק דנילוביץ
ראש עיריית ב״ש רוביק דנילוביץ׳ | צילום: פייסבוק ראש העיר
חשיבה מחוץ לקופסה

רוביק הוסיף כי ״יש לבחון רעיונות חדשים, ליזום ולחדש. משיכת משקיעים לעיר. חברות הייטק, מפעלים ותעשיה מתקדמת ומסחר. זאת, לצד הערכות לקראת קליטת יחידות המודיעין והתקשוב של צה"ל לעיר יתרמו רמות לצמיחה כלכלית והתפתחות העיר״. כמו כן ציין את השפעת הנגיף על ילדי העיר ועל שאיפתו לפעול בכדי לצמצם את הפערים שנוצרו.

שיקום עולם התרבות
תיאטרון הפרינג׳
תיאטרון הפרינג׳ | צילום: מנהלת העיר העתיקה

״משימה חשובה נוספת לשנה הקרובה, שיקום עולם התרבות שנפגע קשה בתקופת הקורונה. נמשיך לסייע ולתמוך בעוגני התרבות, האמנות והפנאי בעיר ולפתוח חדשים, בעיקר בעיר העתיקה. כמו כן, נסייע לאלו שידם אינה משגת. נפעל לחזק ולטפח בעלי צרכים מיוחדים במגוון פרויקטים״, הוסיף.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם  צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל המצורפת: office@nr7.co.il

עוד כתבות שיעניינו אותך