בשדרות: סוללת האופניים החשמליים התלקחה והותירה שתי משפחות ללא קורת גג

סוללת ליתיום המשמשת לנסיעה באופניים חשמליים עלתה באש וגרמה לשרפה ענק. שני משפחות סמין וסויסה איבדו את בתיהם. נפתלי סמין בן ה-67 נפצע קשה. אחד השכנים סחב את בני משפחת סויסה על גבו וחילץ אותם מתוך הלהבות.

שריפת ענק בבית
אילוסטרציה | צילום: Shutterstock

סוללות אופניים גרמה אסון כבד: בשעות הצהרים ביום ראשון פרצה שרפה בשדרות בבית משפחת סמין. השריפה גרמה לפציעתו הקשה של נפתלי בן ה-67. השרפה נגרמה בעקבות התלקחות סוללת ליתיום של אופניים חשמליים. הלהבות התפשטו והתחזקו וגרמו לנזק רק בבית.

הלהבות התפשטו גם לבית הסמוך. כתוצאה מהשרפה, אורית סויסה והוריה שלום ושולה נלכדו בלהבות. בשיחה עם מוקד הכבאות וההצלה, נשמעו בני משפחת סויסה מנסים לחמוק מהאש ולהגיע למקום בטוח מבלי שיגרם להם נזק גופני.

השכן אלעד בוהדנה נחלץ לעזרתם של משפחת סויה. הוא חילץ אותם דרך הגינה וסחב אותם על גבו ובכך הציל למעשה את חייהם.

מצבו של השכן נפתלי מוסיף להיות קשה. הוא מאושפז בבית החולים אסף הרופא, ובני משפחתו ממשיכים לקוות לטוב. שני הבתים נהרסו כליל בתוצאה מהשריפה הקשה. כל רכושם של בני המשפחות גם הוא נהרס ולא נותר להם כעת בית.

סוללות האופניים מסוכנות מאוד

חוקרי השרפות אשר הגיעו למקום קבעו כי סוללת האופניים היא שהציתה את האש. הם מזהירים את הציבור מפני שימוש מסוכן בסוללות האלו. סוללות אלה אינן בטוחות כלל. הן עשויות להתנפח, להתפוצץ ולגרום נזקים אדירים כמו המקרה הקשה בשדרות.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם  צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל המצורפת: office@nr7.co.il

עוד כתבות שיעניינו אותך