שומר החומות –אחרי 11 ימי לחימה – אושר על ידי הקבינט הסכם הפסקת האש – מסתמן : תכנס לתוקפה בשעה 02:00 לפנות בוקר

לפי דיווחי רשת אל-ג'זירה, ממשלת ישראל עדכנה רשמית את המתווך המצרי על רצונה להפסיק את המבצע הצבאי ℹ על פי הדרג המדיני, הצבא חותר לרגיעה בטענה שהגיע להישגים מקסימליים ℹ  הקבינט המדיני-ביטחוני סיים זה עתה את הדיונים בעניין הפסקת האש ואישר ככל הנראה מתווה "שקט תחת שקט"

ישראל עדכנה את המתווך המצרי כי בכוונתה לסיים את המבצע בעזה – כך דווח היום (חמישי) ברשת החדשות אל-ג'זירה.

מלשכתו של נשיא מצרים עבדל פתאח א-סיסי נמסר: "הנשיא שוחח עם מקבילו האמריקני ג'ו ביידן, והשניים הסכימו על שיתוף פעולה כדי להוביל להפסקת אש בעזה".

לאחר שבמהלך היום, חמאס שחרר הצהרות כי מחר תיכנס לתוקפה הפסקת אש הדדית בו זמנית , אושר כעת רשמית כי הלילה בשעה 02:00 תינצר האש בין הצדדים.

מוקדם יותר בכיר בחמאס אמר לסוכנות הידיעות איי.אף.פי: "אנחנו צופים שתוכרז רגיעה תוך שעות או מחר, וזה תלוי בהפסקת התוקפנות של ישראל בעזה ובירושלים".

לדבריו, "יש מאמץ ומגעים אינטנסיביים עם ישראל ועם חמאס וארגוני הטרור שמנהלות מצרים, קטאר וגורמים אחרים. הצרפתים והאמריקנים משתתפים במאמץ הזה". עם זאת הדגיש הגורם: "אין שום דבר סופי עד לרגע זה. אם תימשך התוקפנות – יימשך ירי הטילים לעבר ישראל".

בישראל , היה ניכר כי גם הדרג המדיני וגם הדרג הצבאי מעוניינים להגיע להפסקת אש, אך המטחים הכבדים שנרשמו לעבר אשקלון ובאר שבע מהרצועה מוקדם יותר היום ויתרה מזאת , העובדה שמטחים כבדים נוספים נשלחו לישובים רבים בעוטף עזה , אשדוד, נתיבות ואשקלון מייצרים עדיין את החשש שבו צה"ל עשוי להידחק לכדי פעולה נוספת ברצועה ולהרחיק את האפשרות לרגיעה. כך או כך, עדיין קיימת האפשרות שהמבצע יימשך עוד כמה ימים ואף ייגרר למערכה ארוכה יותר.

תמונות ממטחים לעבר ב"ש בשעות מוקדמות יותר :

בתוך כך, מסתמן כי מעבר כרם שלום יפתח מחר לצורך העברת דלקים, מזון ותרופות לתוך הרצועה, בעוד מעבר ארז יפתח לצורך כניסת דיפלומטים וחולים.

יו"ר תקווה חדשה, ח"כ גדעון סער הביע התנגדות להפסקת הלחימה באופן חד-צדדי, ואמר כי החלטה כזו תהווה "פגיעה קשה בהרתעה הישראלית כלפי החמאס ולא רק כלפיו. הפסקת הפעילות הצבאית של ישראל ללא הטלת מגבלות כלשהן על התעצמות והתחמשות החמאס ובלי החזרת החיילים והאזרחים המוחזקים בעזה תהיה כשלון מדיני שאת מחירה נשלם בריבית בעתיד".

עוד כתבות שיעניינו אותך