חצרים: 39 בוגרי קורס טיס בטקס מסדר כנפיים מרגש

אמש (רביעי), התקיים טקס "מסדר כנפיים", בבסיס חיל האוויר חצרים, בו הוענקו כנפי טיסה ל-39 בוגרי קורס טיס מחזור 181.

קורס 181/ צילום: צה״ל

ביום שני האחרון, הוענקו דרגות הקצונה למסיימי הקורס היוקרתי בחיל האוויר. לוחמים ולוחמות קיבלו את הדרגות בטקס מרגש במיוחד ביום שני האחרון. דרגות הקצונה העונק למסיימים, לוחמי ולוחמות צוות אוויר אשר היוו את חוד החנית המבצעית והאסטרטגית של צה״ל וחיל האוויר. הם יובילו את הפעילות המצבעית של חיל האוויר בשנים הבאות לבוא. זהו אחד הקורסים היוקרתיים והמפרכים בצה״ל. בתחילתו מגיעים אלפי נערים ונערות ורק הטובים ביניהם מסיימים בהצלחה את המסלול המאתגר.

טקס הסיום נערך בתום שלוש שנים של הכשרת הצוערים כקצינים לוחמים, צוותי אוויר ובוגרי תואר לימודים אקדמי מאוניברסיטת "בן גוריון". כחלק ממסלולם, החל משבוע הבא הם יוצבו בטייסות השונות בחיל האוויר ויחלו את הכשרתם המבצעית.

קורס 181 מקבל את כנפי הטיס
קורס 181 מקבל את כנפי הטיס/ צילום: פלאש 90

״דמות הלוחם האווירי״

הטקס התקיים בסימן "דמות הלוחם האווירי", במעמד נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין ומשפחות הבוגרים. בשל נגיף הקורונה, נערך הטקס במתכונת מצומצמת, בכדי שיוכלו לשמור על בריאות המסיימים וקרוביהם.

לוחמות ולוחמי קורס 181/ צילום: צה״ל

נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין נשא דברים:

"לאחרונה שמעתי את מפקדכם, הרמטכ״ל אביב כוכבי, אומר מילים שחשוב לי לצטט דווקא כאן: 'מאז הקמתו, היה לצה"ל תפקיד משמעותי בחברה הישראלית, בהיותו צבא העם. אין עוד צבא כזה בעולם, שלוקח את מיטב אנשיה של המדינה, מחנך אותם על עקרונות אהבת הארץ והמדינה ומפגיש את הקבוצות השונות החיות כאן אלה עם אלה. לצד כל זה, גם מלמד את כל מתגייסיו, שאין משימה שלא ניתן לבצע'. כך אמר הרמטכ״ל ואני- מצדיע.

לדבריו של הרמטכ״ל היה אז המשך, ואני מבקש בימים אלה, של סערת בחירות המתרגשת עלינו שוב, לְבּוּשָׁתֵנוּ, להדגיש אותם כאן ביתר שאת: 'תפקידו של צה״ל כארגון מופת, המובל על ידי ממלכתיות – כשהמדינה, ענייניה ועקרונותיה מעל הכל – משמעותי מתמיד. כוכב הצפון שלנו, של כולנו, הוא השיקולים הביטחוניים והענייניים נטו, ואנחנו, כולנו, חייבים להיות מסורים לעיקרון הזה, ולו בלבד'. אלו דברי הרמטכ״ל אותם אני מאמץ אל ליבי, בימים אלה, ומתחייב אני כי אעמוד איתן מול כל ניסיון להטיל בהם ספק".

סיום קורס טיס 181
סיום קורס טיס/ צילום- דובר צה״ל

מדברי ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו:

״אנו ממשיכים לפעול נגד הניסיונות של איראן וגרורותיה להתבסס צבאית בסוריה. לא נתפשר בעניין זה. כפי שלא נתפשר בנוגע לניסיונות של אויבינו לפתח טילים מדויקים בסוריה, בלבנון ובכל מקום אחר. אנחנו לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני. איננו מקלים ראש באיומים שמופנים נגדנו, ועם זאת איננו נרתעים מפניהם. המדיניות שלנו ברורה ועקבית: מי שינסה לפגוע בנו יספוג מהלומה מוחצת.

אל מול פני הסכנה, חיל האוויר נכון לפעול בעוצמה. בכל טווח, בכל זירה ובכל יעד. בד בבד, בממלכת האוויר של המזרח התיכון יש גם התפתחויות חיוביות, מאוד חיוביות. בשמיים מתקיימים במקביל סיכויים וסיכונים, הזדמנויות ואיומים. המטרה שלנו היא לצמצם את הסיכונים ולמקסם את הסיכויים. המטרה שלנו היא להבטיח תמיד את העליונות האווירית של ישראל. זאת, באמצעות טיפוח היתרון האיכותי והעוצמה האסטרטגית של מדינת ישראל״.

עוד כתבות שיעניינו אותך