קורונה: בקרוב גם ילדים מתחת לגיל 12 יתחסנו?

חברת פייזר החלה בניסוי אשר בוחן מתן חיסון כנגד הקורונה בגילאי 12-15. כעת, הם מאחדים כוחות עם ביונטק שהחלו בניסוי שיבדוק את השפעת החיסון לקורונה על ילדים מתחת לגיל 12. המטרה: הרחבת החיסונים גם לגילאים הללו בתחילת 2022.

חיסון ילדים נגד נגיף הקורונה
אילוסטרציה- חיסון ילדים נגד נגיף הקורונה | צילום: istock

חברת התרופות האמריקנית פייזר הודיעה כי החלה לערוך ניסוי לחיסון נגד קורונה בילדים הקטנים מ-12 שנים. החברה תשתף כוחות עם ביונטק שהחלו בניסוי אשר יבדוק כיצד משפיע חיסון הקורונה על ילדים מתחת לגיל 12. החברה מעריכה כי תוצאות הניסוי יתקבלו במחצית השנייה של 2021. במידה והניסוי יצליח והתוצאות יהיו תקינות, נוכל כבר בשנת 2022 להתחיל לחסן ילדים בקבוצת גילאים זו.

על מי יערך הניסוי?

המתנדבים הראשונים של הניסוי קיבלו השבוע את הזריקות הראשונות. הניסוי אמור לכלול ילדים מגיל חצי שנה ועד גיל 12. במהלך הניסוי יבחנו בשלבים המתקדמים, מה המינון המתאים לגילאים השונים- 10 ,20 או 30 מיקרוגרמים. החיסון צפוי להתרחב להיקף של 4,500 נסיינים בסך הכול. במסגרתו ייבחנו הבטיחות הניסוי והתגובה החיסונית אליו.

חיסון ילדים נגד נגיף הקורונה
אילוסטרציה- חיסון ילדים נגד נגיף הקורונה | צילום: istock

החיסון של פייזר הוא היחיד המאושר לשימוש בארצות הברית לגילאי 16-18. זאת בעוד שהחיסון של מודרנה אושר לגילאי 18 ומעלה. יש לציין כי אף חיסון אחר לא קיבל עד כה אישור לשימוש בגילאים נמוכים מ-18.

אך, הוועדה המייעצת למשרד הבריאות בישראל, עדיין בוחנים האם להמליץ לחסן ילדים בגילאי 15-12. זאת, עוד בטרם מתן האישור הבינלאומי.

במקביל, חברת התרופות האמריקנית עורכת כעת ניסוי של החיסון נגד קורונה עבור גילים 15-12. דובר פייזר ציין כי כבר בשבועות הקרובים החברה צפויה לקבל תוצאות מעודכנות של הניסוי. כך, נוכל להרחיב את אוכלוסית המתחסנים בארץ בצורה משמעותית.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם  צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל המצורפת: office@nr7.co.il

עוד כתבות שיעניינו אותך