ערב יום העצמאות 73 ללא זיקוקים, ללא בימות…

 

בערים רבות ברחבי ארץ לא הוקמו בימות בידור לחגיגות ערב יום העצמאות .

זאת , עקב הנוכחות הגדולה הצפויה של ילדים סמוך לבימות .

אוכלוסיית הילדים אשר כידוע , אינה יכולה עדיין להתחסן – מהווה גורם סיכון לעלייה בשיעורי התחלואה בנגיף הקורונה.

עם זאת, בערים רבות מקיימים אירועים נקודתיים שונים לפי כללי התו הירוק.

קשה להתעלם ממתחם רחבת העירייה בעיר באר שבע אשר בשעות אלו ממש הייתה פושטת אט אט את ארשת האבל המאפיינת את יום הזיכרון ומתחיל ללבוש חג לקראת אירועי ערב יום העצמאות.

דוברות עיריית באר שבע פרסמה לפני מספר ימים את מתווה הפעילויות הצפויות במגוון אתרים ברחבי העיר באר שבע , פעילויות אשר מתקיימות בהתאם למתווה התו הירוק .

בערים אשר החליטו לקיים בכל זאת חגיגות ולהקים בימות בידור הופעל מתווה בדיקות מהירות לילדים ולאוכלוסייה שאינה נושאת תו ירוק .

מספר לא מבוטל של עיריות ורשויות הסבירו כי העיכוב בהעברת הנחיות מסודרות לקיום האירועים על ידי משרד הבריאות , צמצם משמעותית את חלון הזמן והיכולת להקים אירועים משמעותיים בפרק זמן כה קצר.

המתווה שאפשר בסופו של דבר משרד הבריאות הינו :

 "מותר לקיים אירועים בחוץ עד 500 איש במתווה תו ירוק. זה נכון גם לאירועי יום העצמאות. ככל שניתן לתחם את האירוע ולנהל אותו על פי ההנחיות, ניתן לקיים טקס עם מאות אנשים. מותר לקיים אירועים בחוץ עד 500 איש במתווה תו ירוק. זה נכון גם לאירועי יום העצמאות. ככל שניתן לתחם את האירוע ולנהל אותו על פי ההנחיות, ניתן לקיים טקס עם מאות אנשים.

חשוב להדגיש שביום העצמאות לא יתאפשרו אירועי ענק. האפשרויות שעומדות בפני הרשויות הן למעשה לפעול פי ההגבלות הקיימות: או אירוע מצומצם במסגרות ההתקהלות 20 בפנים ו-50 בחוץ. או אירוע בתו ירוק (מחוסנים ומחלימים בלבד, וכן ילדים בכניסה עם בדיקות מהירות) – לפי הגבלות התפוסה של התו הירוק המאפשרות אירועי מאות או אלפים (תלוי בגודל המתחם ואופיו)".

עוד כתבות שיעניינו אותך