סרקת נסעת: טכנולוגיה חדשה בבאר שבע

תושבי באר שבע יוכלו כבר היום לבחור כיצד נוח להם לשלם בתחבורה הציבורית. בסריקה מהירה באמצעות אפליקציה יוכלו לשלם על הנסיעה, או בדרך המסורתית באמצעות כרטיס.

במשרד התחבורה מובילים שינויים טכנולוגיים לתשלום הנסיעה בתחבורה הציבורית, כאשר החל מהיום תוכלו לבחור כיצד נוח לכם לשלם בסריקה מהירה באמצעות אפליקציה או עם הכרטיס המוכר.

תשלום באפליקציה באוטובוסים
תשלום באפליקציה באוטובוסים- אילוסטרציה/ צילום: Shutterstock

משרד התחבורה מוביל לשינוי טכנולוגי ומאפשר לציבור הבאר שבעי לשלם בתחבורה הציבורית באמצעות הטלפון האישי. אופציה זו הינה קלה ויעילה ועובדת דרך יישומן בשם ״התחנה״ של משרד התחבורה. לחלופין ניתן להשתמש גם בשלושה ישומונים נוספים באישור משרד התחבורה: רב פס, Any Way ו-Moovit. כך, תושבי העיר יוכלו לשלם עבור הנסיעות בתחבורה הציבורית באופן קל, נוח וזמין.

בשלב הראשון של הוצאת הטכנולוגיה לפועל, ניתן יהיה לשם באפליקציה בכל חברות האוטובוסים בתחבורה הציבורית ובמטרונית. אך בהמשך, מודיעים משרד התחבורה כי השירות הנ״ל יתרחב.כך יהיה ניתן לשלם עבור שירותים נוספים גם ברכבת הקלה, ברכבת ישראל ובמוניות שירות.

תחבורה ציבורית בבאר שבע
תחבורה ציבורית בבאר שבע/ צילום: הרצל יוסף

אופן השימוש בטכנולוגיה

ראשית מורידים ונרשמים ליישומון המועדף עליכם דרך הטלפון הנייד. חיוב הנסיעה מתבצע באמצעות סריקת מדבקת הברקוד (QR) בעת עלייה לאוטובוס. לאחר מכן, מסמנים את יעד הנסיעה או את מרחק הנסיעה. התשלום מתבצע בסוף החודש וכולל כל הנסיעות שמבצעים באותו החודש.

קוד QR/ צילום: pexels

תעריפי הנסיעה

התשלום עבור נסיעה בתחבורה הציבורית יחויב בהתאם לתעריפים קבועים מראש. עם זאת, התשלום בכרטיס הרב-קו מחויב לפני הנסיעה, בעוד התשלום ביישומונים מחויב בסוף החודש. זאת, תוך שקלול כלל ההנחות להן הנוסעים זכאים.

עוד כתבות שיעניינו אותך