יופעלו סנקנציות כנגד סרבני החיסונים

נתניהו ואדלשטיין יוצאים כנגד סרבני החיסונים. שר הבריאות אדלשטיין תקף בישיבות סגורות את אלו שמסרבים להתחסן: "הם ייכנסו רק לסופרים ובתי מרקחת, נתניהו הוסיף כי ״הם מסכנים את כולנו״. במשרד הבריאות מתכוונים להציע: זיוף תעודת מתחסן ייחשב לעבירה פלילית.

| צילום:
חיסוני קורונה | צילום: istock

האם בישראל יופעלו סנקציות על סרבני החיסונים?

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, יצא בדברים כנגד אזרחים אשר מסרבים להתחסן. ראש הממשלה נתניהו תקף את כל מי שמסרב להתחסן בישיבת הקבינט שנערכה השבוע. הוא טען כי אותם אנשים מסכנים את כולנו.

שר הבריאות הודיע:

"מי שלא מתחסן יבלה רק בסופר ובבית המרקחת, בזמן שהמתחסנים ילכו לאצטדיונים וחדרי כושר”. יחד עם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלביט הורה לאשר פתיחה במספר עסקים ביניהם: קניונים, חדרי כושר שיפתחו אך ורק עבור מחוסנים. הוא אף הציב יעד לפתיחה עוד כשבועיים מהיום, בתאריך ה-23 בפברואר.

״הם יכולים להקריס לנו את מערכת הבריאות״

ראש הממשלה יצא כנגד סרבני החיסונים. ״כרגע אלו שלא התחסנו מסכנים את כולנו, הם יכולים להקריס לנו את מערכת הבריאות״, אמר. הוא הוסיף כי שמע קולות האומרים כי אין טעם להתחסן, שכן לאחר חצי שנה פג תוקפו, דבר שעורר את זעמו.

"כפי שהסבירו לנו המומחים, אם אתה מקריס את מערכת הבריאות – יהיו יותר חולים שלא יקבלו טיפול. שלא לדבר על צעירים שיהיו להם מחלות, לפחות חלק מהם יישארו עם תסמינים שיהרסו להם את החיים”, הוסיף נתניהו.

תקנות התו הירוק

יישומון הדרכון הירוק

בנוסף להטבות הצפויות למתחסנים, במשרד הבריאות שואפים להטיל סנקציות על סרבני החיסונים.

במסגרת תקנות התו הירוק, מתכוונים במשרד הבריאות להטיל קנסות על כל בעל עסק שיכניס למקום אדם שלא יתחסן. כמו כן, יש כוונה לפעול באופן מחמיר ביותר כלפי מי שיזייף את תעודת המתחסן. יקבע כי יהיה מדובר בעבירה פלילית של זיוף או הפצת מחלה.

דרכון ירוק

מנתוני משרד הבריאות עולה:

עד אתמול התחסנו 3,734,894 ישראלים במנת החיסון הראשונה – מתוכם 2,376,138 התחסנו במנה השנייה. מחצות התחסנו 48,299 ישראלים בלבד.

בבאר שבע 44.57% תושבים כבר קיבלו את מנת החיסון הראשונה ו- 31.01% קיבלו את המנה השנייה. אך, נתוני התחלואה בעיר עדיין ממשיכים לעלות. העיר מסווגת כעיר כתומה לפי מתווה הרמזור, בציון של 6.7.

 

עוד כתבות שיעניינו אותך