"סליחה שהגנת עליי בגופך, במקום שאגן עליך" , עידו אביגל ז"ל , 30 יום למותו.

"סליחה שלא הייתי חדה מספיק להזיז אותך כששמעתי את הרסיסים האחרים לפני שנכנס הרסיס הארור. לא האמנתי שזה בכלל אפשרי"   "סליחה שהגנת עלי בגופך במקום שאני אגן עליך. סליחה שקראתי ברכת הגומל ואבא קרא עליך קדיש"   כך ספדה אמו של הילד עידו אביגל, שנפגע מרסיס רקטה שחדר את חלון הממ"ד שבו שהה  

חודש חלף מאז נהרג עידו מרסיס רקטה שחדר את חלון הממ"ד בביתה של דודתו במהלך מבצע שומר החומות. עדי, אמו של נעם ואחותה של שני, נפצעו באורח קל  יחסית.

"אני מספרת לעצמי שבאת להעביר מסר לעולם, אחרת אין לי הסבר למה היית צריך ללכת כל כך מוקדם, קטן שלי. היינו בשנת קורונה, שנה של ריחוק שנכנסה לבתים וגרמה לכל אחד להיות עם המסך שלו. והיום, אחרי הדברים שאבא אמר בהלוויה שלך מתוקי, אנשים מספרים שהם מקדישים יותר זמן משפחתי. הרבה אנשים משתפים אותי במעשי חסד שהם עושים אחד כלפי השני ובאהבה לזולת לעילוי נשמתך. חשבתי לעצמי שאולי באת לעולם הזה כדי להפוך אותו למקום טוב יותר".

"תהלוש, אחותך האהובה, אמרה לי ששני דברים הכי קשים קרו לה בחיים – שאני הייתי בקורס ושאתה נהרגת", הוסיפה. "ואז נזכרתי שגם אתה שאלת אותי את מי אני אוהבת יותר, אותך או את הקורס, כי אני שם יותר. סליחה ילד שלי, שלא הייתי איתך בשלושה חודשים האחרונים לחייך. אני ואבא היינו אנשי קריירה שגידלו ילדים, מבטיחה שמהיום נהיה להורים שלצד זאת מנהלים קריירה. סליחה שהבנתי את זה רק עכשיו".

"נסיך שלי, לעולם אזכור איך אתה ותהלי שמתם עלי ראש במשך שעה עד שנרדמתם, כשתהל ביקשה לשמוע כל לילה את השיר רסיסים, שיר שמקבל משמעות אחרת פתאום", אמרה האם. "ואתה ביקשת לשמוע שוב ושוב את השיר אלוף העולם. אני תמיד אמרתי לך שאתה אלוף העולם שלי, אבל אתה כבר בטח ידעת שאתה אלוף של כל העולם".

שני אביגל, אמו של עידו אביגל, שנהרג מפגיעת רקטה בשדרות במהלך מבצע "שומר החומות", פרסמה פוסט מרגש בפייסבוק. בפוסט קראה לציבור לעיין ולכתוב בדף שנפתח לזכרו של עידו, שם ניתן לקרוא על תובנות שעידו העביר בחייו הקצרים, ואף לשתף בתמונות וזיכרונות.

 

עוד כתבות שיעניינו אותך