משרד הבריאות ממליץ : לחסן מתבגרים בסיכון בגילאי 12-16. מבצע החיסונים הלאומי מתרחב

על אף שאתמול פורסם דוח משרד הבריאות קובע כי נמצא קשר בין חיסון פייזר מפני קורונה להופעת דלקת בשריר הלב , הורה היום משרד הבריאות על הרחבת מתן החיסון נגד קורונה למתבגרים בגילי 16-12 החל מהשבוע הבא    ההמלצה נוגעת למתבגרים הנמצאים בקבוצת סיכון, כאלו המתגוררים עם בני משפחה בסיכון ולמי שצפוי לטוס לחו"ל

 

בדוח שפורסם אתמול על ידי משרד הבריאות, נקבע כי נמצא קשר בין החיסון מפני קורונה להופעת דלקת בשריר הלב . עד כה אותרו 148 מקרים, מרביתם קלים ובסמיכות לחיסון השני. רוב החולים היו בני 30-16, כאשר 90% מהם היו גברים. גם הדלקת בשריר הלב שנצפתה בקרב בני 19-16 הייתה בשיעור נמוך, וחלפה במרבית המקרים ללא סיבוכים נוספים.

"פרופסור נחמן אש הרחיב ואמר: "התופעה קורית יותר בבנים מאשר בבנות, לא יודעים להסביר את זה ממש, כנראה יש לזה הסבר ביולוגי, אולי מרכיב של השפעה גנטית מסוימת אבל לא יודעים ממש. ראינו יותר מקרים של דלקת בשריר הלב אחרי מנה שנייה של חיסון ומופיע ביום החמישי אחרי קבלתה".

לדבריו, לאור התחלואה הנמוכה בישראל בימים האלו אין דחיפות לחסן ילדים. "אני מקווה שלא תהיה עלייה בתחלואה פה בכלל. אנחנו ממתינים לתוצאות מארה"ב ואני מעריך שיהיו בשבועות הקרובים. הם כבר חיסנו כבר מיליון ילדים, אז נחכה ונראה מה קורה שם".

על רקע החשש מסיבוכים אפשריים בחיסון:  מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי גיבש היום את עמדת משרד הבריאות בעניין הרחבת החיסון לבני נוער בגילאי 16-12.

לאור העובדה שהתחלואה כעת בישראל נמוכה ביותר, הוחלט להמליץ על חיסון בהקדם לקבוצות סיכון, ביניהם :

 

  • מתבגרים עם סיכון רפואי לחלות בקורונה קשה
  • מתבגרים המתגוררים עם בני משפחה בעלי סיכון לחלות בקורונה קשה
  • משפחות הצפויות לטוס לחו״ל

 

מעבר לקבוצות בסיכון, יהיה אפשרי לחסן את כל המעוניינים בכך. עוד הוסיף ואמר כי "החיסון יעיל ובטוח" .

 

משרד הבריאות הורה לקופות החולים להשלים היערכותן לצורך חיסון בני הנוער החל מיום שני הקרוב.

עוד כתבות שיעניינו אותך