מקדם ההדבקה ממשיך לרדת: 75% מהנדבקים הם בני פחות מ-39

נתוני מרכז המידע והידע הלאומי מציגים כי שיעור החיוביים לקורונה בשבת עמד על 7.8%. מקדם ההדבקה הוא 0.85. כאשר, הקו הירוד שהציב משרד הבריאות הוא 0.8. היום יתכנס קבינט הקורונה לדיון על פתיחת המסחר.

אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: istock

ירידה במקדם ההדבקה

ע״פ נתונים שפרסם מרכז המידע והידע הלאומי, 1,869 ישראלים אובחנו אתמול (שבת) כחיוביים לקורונה. זהו מספר המאובחנים שנמוך מהרגיל בשל מיעוט הבדיקות בסופי שבוע. אמש בוצעו כ-25 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עמד על 7.8%.

שלושה מכל ארבעה אנשים שאובחנו אתמול הם בני פחות מ-39 ורק 6% הם בני 60 ומעלה. כמו כן עולה כי 973 חולי קורונה מאושפזים במצב קשה.

לצד זה, מקדם ההדבקה ממשיך לרדת והבוקר הוא עומד על 0.85. כאמור, הקו הירוק שהציב משרד הבריאות הוא 0.8.

החיסונים הם הכלי היעיל ביותר להפחתת תחלואה קשה

בדו"ח אמ״ן ציינו כי החיסונים הם הכלי היעיל ביותר להפחתת תחלואה קשה, גם מול הזנים החדשים שזוהו בארץ, והזהירו משאננות: "בשבועות הקרובים תיתכן עליה חוזרת בתחלואה, בשל הסרת המגבלות ותפוצתו הנרחבת של הווריאנט הבריטי, שהפך זה מכבר לדומיננטי בישראל. זן זה מדבק בהרבה ביחס לזנים קודמים ועל פי מחקרים חדשים בבריטניה הוא גם קטלני יותר בעד 70%-30% ביחס לזן הנגיף המקורי. לכן, יותר מאי פעם, נדרשת אחריות אישית והקפדה על ההנחיות”.

חיסון כנגד הקורונה
חיסון כנגד הקורונה- אילוסטרציה | צילום: istock

"לעת עתה, כל חולה מדביק בממוצע פחות מאדם אחד, באופן המסמן דעיכה בהתפשטות המגפה. עם זאת, שיעור החיוביים והעומס על בתי החולים ממשיכים להיות גבוהים באופן מוחלט”, הוסיפו.

צעדים בדרך לפתיחת המסחר

לאור הירידה בתחלואה, קבינט הקורונה יתכנס היום (ראשון) ב-13:00 לדון על פתיחת הענפים השונים של המסחר בהם הקניונים, חנויות הרחוב, חדרי הכושר ועוד. אך, משרד הבריאות חושש שהירידה בתחלואה תוביל לפתיחה מוקדמת מידי. לטענתם, יש להתחיל את פתיחת המשק רק ב-23 בפברואר, כלומר בעוד 10 ימים. לעומת זאת, בני גנץ, הציג תכנית לעומתית ודורש לפתוח את המשק החל מהשבוע הקרוב באופן הדרגתי. ייתכן והצדדים יגיעו היום לפשרה, שתאפשר את פתיחת המשק החל מסוף השבוע הקרוב או לכל המאוחר בתחילתו של השבוע הבא.

עוד כתבות שיעניינו אותך