מפלס ים המלח הועלה: אזור המלונות הוצף

החברה להגנת ים המלח עשתה בדיקת תשתיות. מפעלי ים המלח העלו את המפלס. כתוצאה מכך, מלונות בים המלח הוצפו. 

מפעלי ים המלח התבקשו אמש (שלישי) על ידי חל"י (החברה להגנת ים המלח) להעלות את המפלס עד למקסימום המותר. זאת, על מנת לבדוק את המערכות של החברה הממשלתית. כתוצאה מהפעולה הוצף אזור בו נמצאים כמה מלונות. מדובר בפעולה שהחלה לפני כחודש כשהמלונות לא פעלו בשל הגבלות הקורונה, אך היא נמשכה למרות שהמלונות נפתחו.

במספר מלונות המים הגיעו עד לכניסה. גורם בענף המלונאות בים המלח אמר: ”מה שקורה הוא נורא ואיום. נגרם נזק כבד מאוד לכל המלונות. הם עשו את זה ללא תיאום ובניגוד להסכם עם המדינה. זה חמור וזו שערורייה”. לטענתו האשמים בעליית המפלס הם מפעלי ים המלח. הוא הוסיף: ”הם העלו את המפלס כדי להרוויח גרושים ופגעו קשות בחופי הים שמוצפים וגרמו לנזק חמור, ובתקופה מאוד קשה גם כך למלונאות".

אואזיס ים המלח

כאמור, המלונות בים המלח משתייכים לחוק ה״איים הירוקים״. מטרת החוק היא לפתוח את מלונות ים המלח ואילת בכפוף להצגת בדיקות קורונה ע"י הנופשים. לכן, בימים האחרונים המלונות חזרו לתפקד ולקלוט נופשים באתרים השונים בים המלח ובמלונות. 

מנכ"ל החברה הממשלתית להגנת ים המלח, שימי דניאל, אמר בתגובה: "ביקשנו להעלות את המפלס לרום הסופי שלו, זה תהליך טכני, כדי לבדוק שהכול בסדר. כשזה יגיע בעוד שנתיים לרום הסופי, שלא יהיו לנו הפתעות. זה הדבר הכי טבעי בעולם. כל התכנון היה לעשות את זה בחלון הזמן שהם לא עובדים. לשמחתי ולשמחתם הם עובדים. אין פה שום דבר חריג. אין חריגה מהמפלס. מדובר בבעיה ויזואלית ונטפל בה”.

איזור המלונות בים המלח

ממפעלי ים המלח נמסר בתגובה: "החברה הממשלתית להגנת ים המלח (חל"י) ביצעה היום בדיקה, במסגרת היערכות תשתיותיה ומערכותיה בחופים לתקופת החורף. לצורך כך נתבקשו מפעלי ים המלח על ידי חל״י להעלות את מפלס המים. המהלך נעשה בתיאום כל הגורמים הרלוונטיים וע"פ כל האישורים". 

עוד כתבות שיעניינו אותך