מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי החליט לאסור על הח"כ בן גביר להשתתף בצעדת הדגלים ולהיכנס למתחם הר הבית

בכפוף לאישור נתניהו הוחלט לאסור את השתתפותו של יו"ר "עוצמה יהודית" להשתתף במצעד  לדברי שבתאי: "עלייתו עלולה במידה גבוהה של ודאות להוביל להגברת המתיחות ולעורר הפרות סדר שאף יקרינו על מעגלים רחבים יותר" בן גביר בתגובה: "המפכ"ל ממשיך את קו הכניעה וההתקפלות לטרור", עוד הוסיף ואמר "זהו קץ הדמוקרטיה"    

בסיומה של הערכת מצב שקיימה היום המשטרה, ונוכח הערכות של גורמי המודיעין והשב״כ, החליט המפכ"ל רנ"צ יעקב שבתאי שלא לאפשר ליו"ר תנועת עצמה יהודית , ח"כ איתמר בן גביר, לעלות להר הבית מחר ומחרתיים. בן גביר עודכן על ההחלטה באמצעות הודעה מקצין הכנסת – ניצב יוסף גריף.

לדברי הגורמים הביטחוניים המעורבים בקבלת ההחלטה "עלייתו להר הבית בעת הנוכחית עלולה במידה גבוהה של ודאות להוביל להגברת המתיחות בהר הבית ולעורר הפרות סדר שאף יקרינו על מעגלים רחבים יותר עד כדי פגיעה בביטחון המדינה".

 

בן גביר כבתגובה להודעת קצין הכנסת: "קץ הדמוקרטיה. פוגעים בחסינות חברי הכנסת. המפכ"ל נכשל בטיפול בפורעים בלוד, בדרום ובהר הבית ועכשיו בהחלטה חסרת תקדים הוא פוגע בחסינות חברי כנסת. מצפה שרוה"מ יהפוך החלטתו".

 

נוסף על כך, הודיע גריף לבן גביר וחברת הכנסת מאי גולן, כי גם בקשתם לערוך מחר מצעד משער שכם לכותל המערבי לא תתאפשר: "פעילות חברי הכנסת עלולה במידה גבוהה של ודאות להביא לפגיעה חמורה בסדר הציבורי עד כדי פגיעה בביטחון המדינה״.

לאחר שהקבינט המדיני-ביטחוני הורה לבטל את מצעד הדגלים שהיה אמור להיערך מחר, בן גביר איים כי יעלה היום ומחר להר הבית. בן גביר מתח ביקורת נוקבת על משטרת ירושלים, שלדבריו נוהגת באיפה ואיפה – ומאפשרת לח"כים הערבים לעלות להר ללא תיאום.

הערב כינס היועץ המשפטי לממשלה , אביחי מנדלבליט, דיון מיוחד בנושא . טרם פורסמה החלטת היועמ"ש בנושא זה . בחוג מקורביו של בן גביר ולים תקווה כי היועמ"ש יקבל החלטה לשנות את קביעת המפכ"ל והנחיית קצין הכנסת ולאפשר את קיום האירועים בהשתתפותו.

עוד כתבות שיעניינו אותך