לקראת סיום ?!

ℹ ישראל בדרישה שחמאס יפסיק את הירי לכמה שעות, חמאס בתגובה "מסרבים, נסכים לסיים את המלחמה בו זמנית והדדית" ℹ גורמים ישראלים מוסרים כי בירושלים עדיין לא מוכנה להפסקת אש, אך מודים שככל הנראה תוכרז ממש בקרוב ℹ ברקע – הביקורת על פעילותה של ישראל גוברת ℹ ואם לא די באלו : שביתת ערבי ישראל ויום זעם פלסטיני .

לדברי מוסא אבו מרזוק בכיר חמאס החי בקטאר , תנועת חמאס מוכנה להפסקת אש עם ישראל, אך ישראל מוכנה לשקול זאת רק בתנאי שחמאס תנצור האש למשך מספר שעתיים- שלוש לפחות.

בשיחה שערך עם הניו יורק טיימס, ב סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס מוסא אבו מרזוק אמר כי קטאר מעורבת במאמץ להפסקת אש בין ישראל לחמאס. לדבריו, חמאס מוכנה להפסקת אש עם ישראל, אך ישראל מוכנה לשקול זאת רק בתנאי שחמאס תפסיק את האש למשך מספר שעות. בכיר ישראלי מסר בתגובה לדבריו של אבו מרזוק כי הדבר אינו נכון, וכי "חמאס ביקשו שישראל היא זו שתנצור את האש".

כזכור, על רקע הניסיונות הבין-לאומיים להניע משא ומתן שיביא להפסקת אש בלחימה בין ישראל לרצועת עזה, נשיא ארה"ב ג'ו ביידן שוחח הלילה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הנשיא האמריקאי, שכבר שוחח בימים האחרונים עם ראש הממשלה נתניהו, הביע את תמיכתו בהפסקת האש בלחימה בין ישראל ל"חמושים פלסטינים", כך נמסר על ידי הבית הלבן בתום השיחה.

נתניהו מצדו מסר לפני זמן קצר כי "ההנחיה היא להמשיך ולהכות במטרות הטרור". בהודעתו נאמר: "סיימתי הערכת מצב ואישור תוכניות מבצעיות עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש השב"כ, ראש המוסד וראש המל"ל. ההנחיה היא להמשיך ולהכות במטרות הטרור. צה"ל עושה זאת היטב, היום הוא חיסל עוד מפקד בכיר של הג׳יהאד האיסלאמי, פגענו ביחידה הימית של החמאס, וגם ממשיכים להכות בתווך התת קרקעי – 'המטרו של החמאס', ויש עוד מטרות. אנחנו נמשיך לפעול ככל שיידרש כדי להשיב את השקט והביטחון לכל תושבי ישראל", אמר ראש הממשלה.

במקביל לכך, על פי דיווח ברשת "אל ערביה", מצרים ביקשה מישראל שלא להגביר את התקיפות ברצועת עזה. זאת, במקביל להודעת מנהיג חמאס, איסמעיל הניה, על כך שהוא מוכן לרגיעה, אם ישראל תתחייב לכך.

בתוך אירועי היום החלו להישמע יותר ויותר קולות בעולם המגנים את פעילותה של ישראל בעזה . הדבר מייצר לחץ בינלאומי גובר על סיום המבצע .

ברקע , היום התקיים יום זעם פלסטיני שהביא לעשרות חיכוכים אלימים בין מפגינים וכוחות הביטחון בגדה ובירושלים המזרחית. לפי הערכות צה"ל, כ-5,000 פלסטינים הפגינו ב-36 מוקדים ברחבי הגדה. מוקד האירועים היה כיכר איו"ש ליד רמאללה, שם פתחו חמושים באש כלפי חיילי צה"ל, ופגעו בקצינה וחייל שנפצעו באורח קל. גם בשער שכם ושייח' ג'ראח ארעו התפרעויות ותקיפות שוטרים באבנים. המשטרה ירתה רימוני הלם והתיזה מים לעבר המתפרעים.

עוד כתבות שיעניינו אותך