תדהמה בהפועל ב״ש: מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס התפטר

רגע לפני צמד המפגשים עם מכבי תל אביב, יוסי אבוקסיס הבין כי הקבוצה מחפשת מאמן אחר לעונה הבאה ועזב במפתיע אחרי כשנה. אבוקסיס נמצא בדרך לאור יהודה ועשוי לחתום חוזה ל-3.5 שנים.

יוסי אבקסיס
יוסי אבקסיס | צילום: אסף הופמן

דרמה בהפועל באר שבע:

המאמן יוסי אבוקסיס התפטר הערב (שבת) מתפקידו לאחר כשנה בתפקיד. הודעת ההתפטרות, הגיע לאחר שהוא הבין כי הקבוצה מחפשת מאמן אחר לעונה הבאה. אבוקסיס חש כי ישנה חוסר הערכה על מה שעשתה הפועל באר שבע העונה. זאת על אף העפלת הקבוצה לשלב הבתים של הליגה האירופית.

אבוקסיס, החל לאמן את הקבוצה בינואר של השנה שעברה. כאמור, אבוקסיס הוביל את באר שבע בהצלחה גדולה לשלב הבתים של הליגה האירופית. לאחר פתיחה לא מרשימה במיוחד בליגת העל, הוא הצליח להתאושש ולהוביל את הקבוצה חזרה לצמרת הליגה.

בהודעת ב”ש נכתב: “אבוקסיס התפטר מתפקידו, ב”ש מודה ליוסי על תרומתו למועדון ומאחלת לו בהצלחה בהמשך הדרך”.

טרם ההחלטה, הפועל באר שבע עדיין לא החלה לדבר עם אבוקסיס לעונה הבאה. מנכ״ל הקבוצה, אסי רחמים היה בעדו. הוא העריך מאוד את ההישגים שהביא עם גביע המדינה והליגה האירופית. אך,  אלונה ברקת, הבעלים, הייתה רחוקה מלהשתכנע. לראות עיניה הקבוצה לא שיחקה כדורגל איכותי והתקפי. ברקת גם הייתה חשופה לתכנים של האוהדים ברשתות החברתיות, שם נמתחה ביקורת רבה וחריפה על המאמן.

יוסי אבוקסיס מאמן הפועל באר שבע
יוסי אבוקסיס | צילום: עמרי שטיין

מי יחליף את אבוקסיס?

המועמד המוביל לרשת את מקומו של אבוקסיס במועדון הוא מרקו בלבול. כמו כן, שרון מימר, שכיהן בתור עוזרו של ברק בכר באליפות הראשונה ושומר על קשר טוב עם אלונה ברקת, נמצא כאופציה וכמוהו גם רוני לוי.

יוסי אבוקסיס צפוי לחזור לאמן את בני יהודה. זאת, לאור הקשר הקרוב עם הבעלים ברק אברמוב שישמח לראותו חוזר אחרי העונות היפות והזכייה בגביע המדינה ב-2019. בני יהודה מחפשת מאמן כבר תקופה ארוכה. אברמור צפוי להחזיר למועדון את אבוקסיס ולהחתימו ל-3.5 שנים בבני יהודה.

אבוקסיס אימן את הפועל באר שבע מה-8 בינואר 2020. הוא הוביל את הקבוצה לזכייה בגביע המדינה לראשונה מאז 1997. בנוסף, הביאם לשלב הבתים של הליגה האירופית. הוא עמד על הקווים של הקבוצה ב-35 משחקי ליגה, בהם היא רשמה 13 ניצחונות, 14 תוצאות תיקו ו-8 הפסדים.

עוד כתבות שיעניינו אותך