בניגוד להנחיות: חנויות במרכזי ביג נפתחו ברחבי הארץ גם בבאר שבע

מספר של חנויות שאינן חיוניות במרכזי הקניות ביג, נפתחו בניגוד להנחיות הממשלה. למרות הפתיחה, תנועה מעטה נראתה במתחמים. חלק מהחנויות הלא חיוניות טענו שפתחו רק לאיסוף עצמי, למרות שזה מנוגד להנחיות. פתיחה חגיגית התקיימה במתחם ביג באר שבע.

מתחם ביג באר שבע
מתחם ביג באר שבע | צילום: ביג באר שבע

במרכזי הקניות ביג איימו בימים האחרונים שיפתחו החל מהיום (ראשון) את החנויות. זאת על אף שהנחיות הממשלה אינן מאפשרות את פתיחת המסחר. ניתן לראות כי האייומי יצאו אל הפועל. לצד חנויות חיונית אשר נפתחו גם בזמן סגר, ומסעדות שנפתחו בעקבות ההקלות מהיום, מספר מועט למדי של חנויות שאינן מוגדרות חיוניות נפתחו גם הן. אותן חנויות שאינן חיוניות תירצו את הפתיחה בכך מספקות שירות לאיסוף עצמי בלבד, כשם שהמסעדות פתוחות לאיסוף עצמי, למרות שזה מנוגד להנחיות.

הפתיחה תואמת להודעת התאגדות רשתות המסחר והאופנה הבוקר. לפיה יחזרו לפעילות המתחמים הפתוחים בערים ירוקות, צהובות וכתומות. לעומתם, הקניונים במבנים סגורים נותרו מושבתים. החל משעה 10:00 נפתחו מתחמי רשת ביג ונערכה פתיחה חגיגית בסניפים בבאר שבע ובקריות.

מתחם ביג באר שבע
מתחם ביג באר שבע | צילום: ביג באר שבע

תנועה דלה נראתה במתחמים

על אף ההכרזה התקשורתית והפתיחה המחודשת של חלק מהחנויות. נראתה תנועה דלה מאוד במרכזי הקניות במתחמים השונים ברחבי הארץ. ניתן לראות שהחניות במתחמים אינן מלאות, וכן לא נראית תנועה ערה של לקוחות.

רבות מהחנויות במתחמי הקניות החל מהיום יכולות להיפתח. זאת בעיקר לאור ההקלות שנכנסו לתוקף שמאפשרות לבוא לאסוף מזון ממסעדות ומרשתות המזון.

מתחם ביג באר שבע
מתחם ביג באר שבע טרום קורונה | צילום: ביג באר שבע

יו"ר נשיאות המגזר העסקי, דובי אמיתי, התייחס להמשך הסגר:

"מספר החולים לא ירד משמעותית למרות הסגר ומספר העסקים הגוססים נוסק". אמיתי אומר כי "הגיע הזמן לפתוח את המשק על פי הרמזור וכללי התו הסגול. העסקים אחראים וחפצי חיים, אחרת המגיפה הכלכלית תמשיך להתפשט ושום חיסון כבר לא יציל אותה".

עוד כתבות שיעניינו אותך