בלי בושה: ממשיכים לזהם את נחל באר שבע

נהג משאית נתפס בשעת מעשה כשהוא משליך פסולת בניין לנחל באר שבע. הנהג ובעל המשאית נחקרו ונפתח נגדם תיק חקירה. נחל באר שבע שנים היה אתר מזוהם, אך נעשים מאמצים רבים בכדי לשקם אותו.

המשאית שהשליכה פסולת לנחל ב״ש
המשאית שהשליכה פסולת לנחל ב״ש | צילום: משטרת ישראל

פעילות משותפת למיגור התופעה

במסגרת פעילות אכיפה משותפת שקיימו צוות דרום במשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ומשטרת ישראל, נתפס נהג משאית המשליך פסולת בניין לתוך נחל באר שבע בכפר אבו קוידר. המשטרה חקרה באזהרה את הנהג ובעל המשאית ונפתח תיק חקירה. המשאית נלקחה לחניון ייעודי.

שנים רבות היה נחל באר שבע מזוהם. אך, פרויקט שיקום משותף לקק"ל, רשות הניקוז "שקמה בשור", עיריית באר שבע והמשרד להגנת הסביבה הפך אותו לפארק אקולוגי שמשתרע על פני 5,200  דונם לאורך שמונה ק"מ.

האיזור בו הושלכה הפסולת נמצא במרחק של כ-15 ק"מ מבאר שבע, מקום בו פועלות מספר חברות העוסקות בפינוי פסולת. הם כבר נתפסו בעבר בעבירות השלכת פסולת בניין באתרים פיראטיים, בצמוד לבתי המגורים באזור, בניגוד לחוק.

הכוחות תפסו את נהג המשאית בשעת מעשה. זאת, במסגרת פעילות אכיפה יזומה וסמויה, כשהיא פורקת פסולת בניין בכמות גדולה על הקרקע הציבורית. עם התפיסה, החשודים בהשלכת הפסולת נדרשו להעמיס את הפסולת שהושלכה על משאית, והובילו אותה לאתר מורשה.

״נמשיך לפעול בנחישות״

המשטרה הירוקה מסרה בתגובה למקרה כי היא תמשיך לפעול למיגור התופעה. ״נמשיך לפעול בנחישות כדי לתפוס משליכי פסולת בלתי חוקיים, ולמנוע את הפגיעה בשטחים הציבוריים״. השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל:

"נמשיך להילחם בתופעת השלכת הפסולת הפיראטית בשטחים ציבוריים"

 

עוד כתבות שיעניינו אותך