ושוב חוזר הניגון … חמאס מאיימים: אנו נשוב לשרוף את ישראל ללא היסוס", לאור התכנון לקיים מצעד דגלים נוסף

בימים הקרובים אמור להתקיים מצעד הדגלים שנדחה בעקבות האירועים המקדימים למבצע "שומרי החומות" המצעד יעבור דרך שערי כניסה ורחובות בעיר העתיקה ביום חמישי בשבוע הבא ובניהם : העיר העתיקה ושער שכם  משטרת ישראל ומערכת הביטחון עוקבים בדריכות אחר ההתפתחויות

בעקבות מצעד הדגלים שמתוכנן להתקיים ביום חמישי השבוע – בחמאס מאיימים כי המצעד עשוי להוביל להסלמה.

מצעד הדגלים היה אמור להתקיים בירושלים לפני כחודש ונדחה עקב המתיחות הביטחונית באזור. המצעד שיתקיים השבוע יעבור בעיר העתיקה ובשער שכם.

בין מארגני האירוע, מפלגת הציונות הדתית ותנועת אם תרצו.

מנהיג חמאס ברצועה אמר כי אם ישראל "תשוב לתקוף את אל-אקצא" – הארגון יתקוף "ללא היסוס".

לדברי ח"כ אחמד טיבי – הרשימה המשותפת, מפלגתו פנתה לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה ולמפכ"ל המשטרה כדי למנוע את קיום המצעד. טיבי כינה את האירוע "מצעד שנאה הקרוי מצעד הדגלים". המשטרה טרם אישרה סופית את קיומו של האירוע. מפקד מחוז ירושלים יקיים מחר דיון בעניין מתווה המצעד לקראת ההחלטה אם לאשר אותו או לא ובאיזה אופן.

בארגון חמאס הזהירו את ישראל מפני קיום המצעד וממעברו בשער שכם: "חמאס מזהיר את הכיבוש מניצול ירושלים כדרך לחמוק מהמשברים הפנימיים במדינה ומהכישלון בפתרון הבעיות הפוליטיות בה", נכתב בהודעת הארגון. כמו כן, בחמאס קראו לתושבי ירושלים ולערביי ישראל להגיע למסגד אל-אקצה ביום חמישי כדי להיאבק ב"אכזריות של הציונים ובמזימות שלהם".

עוד כתבות שיעניינו אותך