הנכנסים לארץ מ-7 מדינות – כולל מחלימים ומחוסנים – לבידוד , החל מיום ב הקרוב.

מנכ"ל משרד הבריאות חתם היום על תיקון הצו לבריאות העם, בו נקבע כל השבים ארצה מאוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ותורכיה יכנסו לבידוד למשך 14 ימים, או עשרה ימים לאחר ביצוע שתי בדיקות קורונה שליליות.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, חתם היום (חמישי) על תיקון לצו בריאות העם, הקובע שישראלים שחוזרים לארץ ממדינות בעלות סיכון גבוה יידרשו להיכנס לבידוד, גם אם הם מחוסנים או מחלימים.

לפי התיקון לצו, שייכנס לתוקף החל מיום שני הבא, החוזרים מחו"ל ממדינות אלו יידרשו בבידוד למשך 14 ימים, או עשרה ימים לאחר ביצוע שתי בדיקות קורונה שליליות.

בדברי ההסבר לצו נכתב כי "גורמי המקצוע במשרד הבריאות גיבשו מודל להערכת המדינות שנשקף מהן סיכון גבוה במיוחד לייבוא תחלואה ובפרט תחלואה בווריאנט מסוכן. על מנת לזהות מדינות בעלות סיכון גבוה במיוחד, בוצע מיפוי וניתוח של גורמי הסיכון השונים על בסיס איסוף מידע על התפשטות תחלואה עולמית, צעדי הכלה הננקטים במדינות השונות בדגש על בדיקות וריצופים, נתוני תחלואה בקרב חוזרי חו"ל בחלוקה לסטטוס החיסוני (לא מחוסנים/מחסונים/מחלימים), ארץ מוצא, מידע על ווריאנטים הנכנסים מכל יעד ועוד. לאחר המיפוי והניתוח כאמור נמצא כי החוזרים מהמדינות אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ותורכיה, מהווים סיכון משמעותי למצב התחלואה בארץ".

חברי קבינט המומחים מתחו ביקורת על ההתמהמהות בקבלת ההחלטות בעניין. בין היתר נמתחה ביקורת גם על העיכוב הממושך בהכנסת הצמידים האלקטרוניים לשימוש, יותר מחודשיים לאחר שהפרויקט היה אמור לצאת לדרך.

הודעת משרד הבריאות מגיעה לאחר שמוקדם יותר הודיע כי אותרו 41 מקרים של הווריאנט ההודי של נגיף הקורונה, בהם חמישה תלמידים מבתי ספר שונים. בין הנדבקים 24 חוזרים מחו"ל, מתוכם 21 אזרחים זרים, ו-17 מקרי הדבקות בקהילה, שלחלקם לא נמצא קשר לחוזרים מארצות אחרות. ארבעה מהמאומתים מחוסנים. טרם קיים מידע ברור ביחס לווריאנט, והשלכותיו על מחוסנים ומחלימים.

עוד כתבות שיעניינו אותך