המתווה החדש: מספר קניונים, שווקים ומוזיאונים יפתחו

קבינט הקורונה אישר את המתווה החדש, לפיו ייפתחו 6 מתחמים של קניונים, שווקים ומוזיאונים.

בעקבות אישורו של קבינט הקורונה, 15 מתחמים יחזרו לפעילות ברחבי הארץ עד 6 בדצמבר. במהלך למעלה משבוע יתבצע פיקוח בכל קניון אחר הנחיות למניעת התקהלות והידבקות בנגיף הקורונה. במידה והפיילוט יצליח, הממשלה תחליט אם להרחיבו ליתר הקניונים בארץ.

שישה מתוך 15 הקניונים שייכים לשתי הקבוצות הגדולות בשוק, עזריאלי ומליסרון-עופר, בחלוקה שווה.

קניוני מליסרון-עופר שיחזרו לפעילות הם המתחמים בבאר שבע, בפתח תקווה ובקיריון שבקריות. קניוני עזריאלי שייפתחו הם המתחמים במלחה בחיפה ובאיילון שברמת גן. שתי הקבוצות צפויות לפתוח את הקניונים בשישי בבוקר.

תשעת הקניונים הנוספים ייקבעו בשלוש הגרלות עבור יתר הקבוצות. כל הגרלה תיערך עבור שלושה קניונים באזורים: ירושלים ודרום, תל אביב ומרכז וצפון וחיפה. כל קניון המעוניין להשתתף בהגרלות יתחייב בהצהרה לפעול לפי הנחיות משרד הבריאות. מועד פתיחתם של תשעת המתחמים ייקבע בהתאם ליכולת של כל קניון. 

עוד עודכן גם לגבי פתיחת השווקים והמוזיאונים. הושג מתווה לפתיחתם של חמישה שווקים גדולים: השווקים העירוניים בבאר שבע ובחיפה, מחנה יהודה בירושלים, הכרמל והתקווה בתל אביב. אליהם יצטרפו עשרה שווקים נוספים בנתניה, באשדוד, באשקלון, ברמלה וביישובים נוספים.

על פי המתווה שהוסכם, התפוסה המותרת בשוק היא ביחס של אדם אחד לכל שבעה מ"ר. כמו כן, בכניסה לשווקים יפעלו סדרנים שינטרו את תנועת הלקוחות ויוודאו שכולם עוטים מסכות ושומרים על ריחוק. בנוסף, יערכו רישום של מספר ההפרות וסוג ההפרה לצורך בקרה.

השוק העירוני בבאר שבע

בשטח השוק לא תתאפשר אכילה או הצבת שולחנות וכיסאות, ואף תימנע גישה לשולחנות המקובעים לקרקע. בנוסף, לא ניתן יהיה לקיים אירועים או מופעים במתחם השוק.

המוזיאונים שיורשו להיפתח: מדעטק, מוזיאון ישראל, מוזיאון תל אביב לאמנות ומוזיאון ישראל. "שלושה מוזיאונים נוספים ייבחרו באמצעות הגרלה שיערוך משרד התרבות והספורט", צוין בהודעת המשרדים הלילה. המבקרים יוכלו להגיע למוזיאונים רק בהזמנה מראש. מפעילי המוזיאונים יקבעו מנגנון לוויסות האנשים במתחם. הסיורים יוגבלו לעשרה משתתפים, בתיאום מראש, ותנועת המבקרים תתבצע לכיוון אחד.

עוד כתבות שיעניינו אותך