היום השמיני למבצע- היום שהיה :

מטחי הרקטות נמשכים : במהלך החג מטחים כבדים נורו לאשדוד , ב"ש , אשקלון , נתיבות , שדרות ועוטף עזה ℹ המודיעין המצרי לארגוני הטרור "הפסיקו מיד את האש ונארגן לכם הפסקת אש עם ישראל" ℹ צה"ל ממש לתקוף באופן נרחב ברצועה ℹ צה"ל חיסל את מפקד החטיבה הצפונית בג'יהאד האסלאמי ℹ בפיקוד העורף הודיעו: עד יום רביעי – אין לימודים מנתניה דרומה ℹ הרמטכ"ל לראשי הרשויות : "המצבע בעזה יימשך עוד לפחות 48 שעות , ישראל הולכת להסלמת התקיפות "

מוקדם יותר היום צה"ל תקף חמישה בתים של בכירים בחמאס ששימשו כתשתיות טרור. בין היתר הופצץ ביתו של עז אל-דין חדאד, בכיר במטכ״ל הזרוע הצבאית וראש הסיוע הקרבי הכלל רצועתי בסבב האחרון. הושמד גם ביתו של אמג'ד אבו נג'א, מפקד גדוד נוח'בה ברצועה, שניהל מביתו לחימה בסבבים השונים. הופצץ ביתו של אברהים מחמד מוסטפא כוארע, מפקד גדוד דרום ח'אן יונס, שלקח חלק בפיגועי ירי לעבר כוחות צה"ל משנת 2008 והיה אחראי על הירי הרקטי לעבר ישראל.

נוסף על כך הופצצו בתיהם של בכירים נוספים אשר בביתם קיימות תשתיות צבאיות לניהול לחימה ויעדים אסטרטגיים נוספים ברצועת עזה.

הירי לעבר ישראל נמשך ואף הורחב לאחר שחיל האוויר חיסל את מפקד החטיבה הצפונית של הג'יהאד האסלאמי ובמהלך החג נורו יותר מ-200 רקטות לעבר יישובי עוטף עזה, אשקלון, אשדוד ובאר שבע. על פי דיווח ראשוני, שתיים מהן נפלו בשדרות – אחת בגן ילדים ריק ואחת נוספת בחצר מפעל אסם.

מוקדם יותר הערב, לוחם צה"ל בן 23 נפצע באורח קל-בינוני מירי פצצת מרגמה באזור העוטף. הוא פונה לבית החולים ברזילי באשקלון. במקביל, בוצע ירי מרכב חולף לעבר כוח צה"ל בכניסה לחלחול סמוך לחברון. בתקרית לא היו נפגעים והרכב נמלט.

בתגובה לתקיפות הנרחבות האחרונות של צה"ל, חמאס הוסיף הערב לאיים על מטח נוסף לעבר תל אביב, "אם האויב לא יפסיק לפגוע בבתי אזרחים".

הרמטכ"ל אביב כוכבי נפגש עם ראשי הרשויות בעוטף. במהלך השיחה, כוכבי אמר כי "זה יקח עוד כמה ימים. רואים פגיעה חזקה אצל חמאס, אנחנו פועלים בכל כוח".

בסיום ההתייעצות הביטחונית בקריה בתל אביב, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "ההנחיה היא להמשיך ולהכות במטרות הטרור. אנחנו נמשיך לפעול ככל שיידרש כדי להשיב את השקט והביטחון לכל תושבי ישראל". נתניהו קיים את ההתייעצות עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש המועצה לביטחון לאומי (המל"ל), ראש השב"כ וראש המוסד.

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן מסר כי בכוונתו לשוחח בהמשך הערב עם נתניהו.

עוד כתבות שיעניינו אותך