ההסלמה בדרום נמשכת, התפרעויות בנגב: נתניהו מקיים התייעצות ביטחונית

המתיחות בדרום: שיגורי הרקטות מהרצועה נמשכים הבוקר ללא הפסק עם מטחים מכבדים לעבר העוטף, התקיימו הפרות סדר אלימות ברהט, שגב שלום, ערוער ותל שבע, שמורת בארי, ששטחה כ-5,000 דונם, נשרפה כליל בשל בלוני תבערה, נזק אדיר נגרם לערכי טבע. רקטה פגעה ישירות בבניין באשקלון ו-7 אנשים נפצעו, מתוכם ילדים.

 

הלימודים והאירועים בוטלו מהנגב ועד גוש דן.

למעלה מ-200 רקטות מעזה וירי בלתי פוסק על עוטף עזה וגזרת אשקלון. הפרות סדר אלימות ביישובים הבדואים בנגב: המפגינים רגמו ניידות באבנים, יידו אבנים על כלי רכב בכבישי הנגב, נהגת הותקפה ורכבה הוצת.

מפקד מרחב הנגב תת ניצב יאיר חצרוני הנחה את כוחות המשטרה הפועלים בגזרה לנקוט אפס סובלנות כלפי מפירי הסדר.  שוטרים בתחנת רהט הדפו עשרות פורעי חוק אשר עפ"י החשד הגיעו על מנת לפגוע בתחנת המשטרה. בשל הפרות הסדר, כבישים נסגרו בנגב, בנוסף לצירי תנועה שנסגרו כבר אתמול בעוטף.

דובר צה"ל תא"ל הדי זילברמן נמסר : "התקיפות ממשיכות ואנחנו מממשים את מה שהתכוננו אליו חודשים ארוכים למקרה של הסלמה מול חמאס. המטרה היא השבת היציבות לאחר פגיעה קשה בחמאס, לא נפסיק עכשיו. ביממה הקרובה אנחנו עם הרגל על הגז באופן מלא"

תא"ל זילברמן: "אנחנו נערכים בסוף שבוע הזה, כולל בגוש דן. המערכת (כיפת ברזל) היא לא עם הגנה הרמטית ולכן אני קורא לאזרחים להישמע להנחיות פיקוד העורף. כמו שאנחנו עולים מדרגה, אנחנו יכולים לראות שינוי בצד השני בהיקפי הירי ובאזורי הירי. זה ייקח זמן"

עוד נמסר מדובר צה"ל כי במהלך הלילה צה״ל תקף במספר גלי תקיפה למעלה מ-130 יעדי טרור והתעצמות של ארגוני הטרור ברצועת עזה.

בגל התקיפה הראשון והשני, מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס של צה״ל תקפו אתרים לייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס.

בגל התקיפות השלישי הותקפו מטרות של ארגון חמאס ושל ארגון הטרור גא״פ, שביניהן: אתרים לייצור אמצעי לחימה ומתחמים צבאיים של ארגוני הטרור חמאס וגא״פ, באחד מהם ממוקם ביתו של מפקד גדוד בארגון הטרור חמאס.

כמו כן, במסגרת התקיפות ביממה האחרונה צה״ל תקף את מבנה המודיעין הצבאי של הארגון וכן סיכל כ-15 פעילים של הארגון. בנוסף, טנקים וכלי טיס של צה״ל תקפו יעדי טרור נוספים, בתוכם: שתי מנהרות טרור התקפיות סמוכות גדר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים כעת התייעצויות בטחוניות עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש השב"כ, ראש המל"ל ובכירים נוספים, בקריה בתל אביב.

הבוקר חיל הים הטיל מצור על המים הטריטוריאליים של עזה | מותקפות ספינות נשק

חיל האוויר תוקף מטרות טרור של חמאס והג׳יהאד בצפון הרצועה

גדוד 101 של הצנחנים ואגוז מהקומנדו (89) הוקפצו לעזה. גדוד 202 הוקפץ לאיו״ש.

 

צילום: עמוס בן גרשום

עוד כתבות שיעניינו אותך