דרום אדום … הסלמה דרמטית במצב הביטחוני – יום ירושלים , יום קרב

עשרות רקטות שוגרו מעזה לכיוון ירושלים והיישובים סביבה.החל משעות אחה"צ מטחי רקטות שוגרו לאזור הדרום. רכב נפגע מטיל נ"ט בעוטף.

ישראל חוזרת למדיניות החיסולים הממוקדים – לפי מקורות פלסטינים, 11 בני אדם נהרגו בתקיפות צה"ל, בהם ילדים.

הירי בוצע לאחר אולטימטום של חמאס לישראל.

לאחר אולטימטום שהציב חמאס לישראל בו איים לתקוף אם לא יוצאו כלל הכוחות מאזור הר הבית ומשייח ג'ראח במהלך חגיגות יום ירושלים. החלו מטחי רקטות מרצועת עזה לעבר ירושלים, בית שמש והסביבה.

זמן לא רב לאחר מכן החל חמאס לשגר מטחי רקטות כבדים לעבר ישובי הנגב המערבי , עוטף עזה ואשקלון. לא היו נפגעים מהירי, אך בקריית ענבים ובבית נקופה שליד ירושלים נפגעו בתי מגורים. בתגובה לירי מעזה תקף צה"ל ברצועת עזה, והפלסטינים דיווחו על 11 הרוגים. דובר צה"ל אמר כי שלושה מהם פעילי חמאס.

שר הבטחון בני גנץ: "ארגון חמאס ושאר השותפים לו , חצו היום גבול אדום , ברור ומובהק. הם יתנו על כך את הדין בהתאם".

גם בשעה זו תוקף חיל האוויר מטרות טרור ברחבי רצועת עזה כאשר מוקדי התקיפות הינם עמדות חמאס והגיהאד על הגבול , תשתיות ומחסני תחמושת.

במקביל לתקיפות חיל האוויר ישנה פעילות ערה של חיל התותחנים לעבר עמדות חמאס על הגבול .

מדובר צה"ל נמסר : "צה"ל ערוך למגוון תרחישים ונחוש להגן על בטחונם של אזרחי ישראל".

עוד הוסיף דובר צה"ל הדי זילברמן : "מבחינתנו לא משנה מי נטל אחריות. אנחנו נגיב ונגיב בצורה חריפה". לדבריו, "חמאס אחראי. תגברנו את סדר הכוחות של כיפת ברזל, לוחמי היבשה וכיבוי השריפות. אם בחמאס לא הבינו את זה עד עכשיו, אז עכשיו הם יבינו. אנחנו ערוכים, יהיה מחיר כבד, אם אחרי התגובה שלנו יימשך הירי נגבה מחיר.  כל מנעד התוכניות על הפרק. לירי יש כתובת אחת: חמאס. ההרתעה נשמרת באופן חלקי. זה ייארך ימים"

כמו כן, צה"ל הכריז על חסימות של צירים באזור העוטף בצל ההסלמה וגם תנועת הרכבות בדרום בין אשקלון לבאר שבע הושבתה עד להודעה חדשה.

לאור ההסלמה במצב הביטחוני הכללי הלימודים במרחב 40 ק"מ מהרצועה בוטלו ושר הביטחון גנץ הכריז על מצב מיוחד עד 80 ק"מ מהרצועה.

עוד כתבות שיעניינו אותך