גאווה ישראלית: לינור אשרם אלופת אירופה

לינוי אשרם עשתה היסטוריה בגיל 21 והפכה למתעמלת הראשונה מחוץ למדינות חבר העמים שזוכה באליפות אירופה. ניקול זליקמן סיימה חמישית.

לינוי אשרם (21), זכתה אתמול (ראשון) במדליית זהב בקרב רב באליפות אירופה בהתעמלות אומנותית שננעלה בקייב, אוקראינה. אשרם נחשבת לאחת המתעמלות המובילות בעולם. היא ניצלה את היעדרותן של האחיות הרוסיות דינה וארינה אברינה ששולטות בענף ביד רמה. 

לינוי אשרם/ צילום: איגוד ההתעמלות

אשרם אמרה בתום התחרות:

”אני ממש מאושרת שהצלחתי לבצע ארבעה תרגילים נקיים בלי טעויות גדולות. נהניתי באמת מכל רגע. אני שמחה שהגעתי הכי מוכנה שיש, אבל הרבה זה בזכות המאמנת שלי, איילת זוסמן. היא היתה איתי למרות התקופה הקשה של הקורונה, והלצלחנו להמשיך ולהתאמן בוינגייט. אני שמחה ומאושרת”.

ניקול זליקמן בת ה-19, הייתה במאבק על מדליית הארד. היא קיוותה להיות חתומה על עוד מדליה ישראלית, אך סיימה לבסוף במקום החמישי.

מתחרות לבידוד

בתום התחרות, המשלחת הישראלית עלו על המטוס המיוחד שחיכה להן ונחתו הלילה (בין ראשון לשני) בישראל עם השלל. עם הנחיתה בארץ, המתעמלות נכנסו מיד ל”בידוד אקטיבי”, במהלכו הן יוכלו לצאת רק לאימונים, באישור משרד הבריאות.

המשלחת הישראלית/ צילום: איגוד ההתעמלות

עבור אשרם הייתה זו התחרות הראשונה מזה יותר משנה, בעקבות מגפת הקורונה. אף אחד לא ידע באיזה כושר תגיע, או באיזה כושר תגענה יריבותיה, אך אשרם מאושרת גם מכך שהצליחה לממש את הפוטנציאל, להעלות את דרגות הקושי שלה. לקראת טוקיו, זו אולי הנקודה החשובה ביותר.

עוד כתבות שיעניינו אותך