ברוב של 87 קולות נבחר השר לשעבר יצחק הרצוג לאזרח מספר 1 של מדינת ישראל

"אין אפילו אבן אחת בפסיפס היפיפה שלנו שהייתי מוכן או מעז לוותר
עליה. זו הסיבה שבכוונתי להיות נשיא של כולם" – נשיאה ה-11 של מדינת
ישראל – יצחק הרצוג

ברוב של 87 קולות נבחר השר לשעבר יצחק הרצוג לאזרח מספר 1 של מדינת ישראל ℹ הגברת מרים פרץ סיימה עם 27 מצביעים , 6 ח"כ נמנעו מלהצביע ℹ הרצוג : "אחריות גדולה הוטלה על כתפיי – חיוני לטפל בפצעים שנפערו בחברה ולשמור על עמודי התווך של הדמוקרטיה ℹ רה"מ נתניהו: "מברך את הרצוג על בחירתו ומודה לפרץ על התמודדות מכובדת"

ברוב מוחץ של קולות נבחר יצחק הרצוג לנשיאה ה-11 של מדינת ישראל.
הרצוג, 60, פוליטיקאי רב שנים כיום יו"ר הסוכנות היהודית ובעברו היה יו"ר האופוזיציה ה-13 כשעמד בראש מפלגת העבודה ו"המחנה הציוני" .
בעברו מגוון תפקידים מרכזיים : שר הרווחה, התפוצות, התיירות והבינוי והשיכון.
הרצוג ממשיך מסורת של שושלת נבחרי ציבור – אביו חיים הרצוג, נשיא המדינה השישי כיהן שתי קדנציות בתפקידו , אמו , אורה הרצוג מייסדת ה"מועצה לישראל יפה" ופעילת איכות סביבה ידועה ומוכרת , סבו יצחק אייזיק הלוי הרצוג, כיהן כרבה הראשי של מדינת ישראל במשך כ-23 שנים מאז שנותיה הראשונות של המדינה.

המתמודדת מרים פרץ, בברכה לנשיא הנבחר: "כולנו הילדים שלך, הצלחתך היא הצלחתנו". הרצוג בתגובה לברכותיה השיב בהתרגשות: "אנחנו אוהבים אותך, מחבקים אותך, את יקירת העם. היה לי הכבוד להתמודד מולך".
"אני מודה לגברת מרים פרץ, גיבורה ישראלית, על היותה סמל והשראה לכלל אזרחיות ואזרחי ישראל, לקימה מכאב אין סופי ולבחירה בחיים. מרים, אני מושיט לך יד ומייחל לשיתוף פעולה פורה בינינו, למען החברה הישראלית".

בנאומו הראשון כנשיא נבחר אמר : "בכוונתי להיות נשיא של כולם. להטות אוזן קשבת לכל עמדה ולכבד כל אדם. לסמן את הקווים המחברים ולבנות גשרים של הסכמות, כדי לקרב גם את הרחוקים שבניצים – כאן בתוכנו, כמו גם עם אחינו ואחיותינו בתפוצות; להעצים ולטפח את היצירתיות, היוזמה והמקוריות שלנו; למלא בכל יום את צידת האחדות, הערבות הדדית והזהות משותפת, הנחוצות לנו כל כך במסע שלנו להפוך לחברת מופת. להותיר מרווח נשימה לרוקמי הרוח, היצירה והחלומות. למלא את ישראל בתקווה".
ראש הממשלה בנימין נתניהו : "אני מברך את יצחק הרצוג על בחירתו לנשיא המדינה ואני מאחל לו הצלחה רבה בשם כל אזרחי ישראל. אני מודה למרים פרץ על ההתמודדות המכובדת ואני משוכנע שהיא תמשיך לתרום לחברה בישראל כפי שעשתה כל חייה".

עוד כתבות שיעניינו אותך