אסון כבד באיטליה : 14 הרוגים בהם 5 ישראלים בהתרסקות רכבל בהרי האלפים

14  בני אדם בהם חמישה ישראלים, נהרגו בקריסת רכבל המחבר בין אגם מאג׳ורה לבין הר מוטארונה שבצפון איטליה ℹ הרכבל התרסק מגובה של כ-20 מטרים, כ-300 מטרים לפני שהגיע ליעדו ℹ טרם הותרו לפרסום שמות ההרוגים ℹ ילד נוסף פצוע אנוש.

אסון כבד באיטליה: 14 בני אדם, בהם חמישה ישראלים, נהרגו היום כאשר קרון של רכבל באתר נופש פופולרי בצפון המדינה נפל מגובה רב אחרי שאחד הכבלים התנתק. הרכבל מוביל תיירים ומקומיים רבים מהעיירה סטרזה ונישא לגובה של יותר מ-1,590 מטרים מעל פני הים. פסגת ההר מוגדרת כיעד תיירותי פופולרי באיטליה, זאת בשל הנוף המשקיף על אגם מג'ורה ועל הרי האלפים שמסביב. באיטליה מדווחים שהקרון צנח מגובה של כ-20 מטרים, כ-300 מטרים לפני שהגיע לתחנה.

שירותי החירום המקומיים אמרו כי התאונה התרחשה בעת העברת נוסעים מעיירת הנופש סטרזה שבמחוז פיימונטה. שירותי הצלה של אזור האלפים ומסוק חילוץ הגיעו לזירה, ושני ילדים פונו לבית חולים.

לפי הדיווחים בכלי התקשורת באיטליה, חמישה מההרוגים הינם אזרחים ישראלים, בהם בני זוג ובנם הפעוט, והיתר הם תושבי איטליה. מדובר במשפחה שמתגוררת באיטליה בתקופה האחרונה, אב המשפחה ככל הנראה היה אדם פעיל ומוכר בקרב אנשי הקהילה היהודית.

זירת האסון באיטליה (צילום : רויטרס)

מפקד כוחות הקרביניירי באזור, לוטננט קולונל סנטקרוקה, מסר שהחקירה הראשונית העלתה כי כבל תמיכה השתחרר מעמוד התמיכה האחרון, ועל אף שהיו אמורים להיות מתקני בטיחות, הקרון התנתק. "יש כבל קרוע, והאחרים מחוברים", אמר הקצין הבכיר.

שר התשתיות, אנריקו ג'ובאני, הודיע כי נפתחו הליכים להקמת ועדה שתחקור את נסיבות האסון. "זה אירוע דרמטי שאנחנו עוקבים אחריו בתשומת הלב המרבית", אמר. גם התובע המחוזי הודיע כי הוא יחקור את החשד לרשלנות  וכי החלו הבדיקות הטכניות של הזירה.

ראשת העירייה התייחסה לאסון ואמרה כי, "אנחנו כואבים מאוד, מדובר באירוע נורא. זה רגע קשה מאוד עבור כל הקהילה שלנו, עבור כל איטליה ועבורי, במיוחד אחרי שהתחלנו להפעיל הכל מחדש אחרי תקופת הקורונה שעברנו".

עוד ציינה סברינו כי "עבודות תחזוקה קריטיות, כולל החלפת כבלים, בוצעו ככל הנראה כנדרש בשנים האחרונות".

זירת האסון באיטליה (צילום : EPA)

עוד כתבות שיעניינו אותך