אלוף אירופה בשיט: יואב כהן

הישג ענק לישראל בפורטוגל: יואב כהן זכה במדליית הזהב, שחר צוברי סיים במקום השני. בנשים: קטי ספיצ'קוב זכתה במדליית כסף ועלתה לטוקיו.

הצלחה אדירה לנבחרת השיט הישראלית באליפות אירופה בפורטוגל. יואב כהן זכה במדליית הזהב, שחר צוברי המדליסט האולימפי סיים במקום השני. אצל הנשים קטי ספיצ׳קוב השלימה את המשימה שלה לקראת טוקיו 2020, וסיימה במקום השני עם מדליית כסף.

משמאל שחר צוברי, יואב כהן וקטי ספיצ'קוב/ צילום: איגוד השיט

כהן הוביל בתחרות מהרגע הראשון, הגיע לשיוט המדליות כמוליך ושמר על המקום הראשון לאחר שסיים חמישי היום. לעומתו, צוברי סיים שני בשיוט המדליות וכך התקדם מהמקום השלישי בדירוג הכללי אל המקום השני.

התחרות זיכתה את צוברי ב-40 נקודות דירוג לעומת 48 של כהן בקרב על הכרטיס הישראלי לאולימפיאדה, כאשר צוברי עדיין מוביל ב-24 נקודות. המאבק בין הגברים על הכרטיס היחיד למשחקים האולימפיים בטוקיו יוכרע בפברואר לאחר אליפות אירופה 2021 שתתקיים גם כן בוילאמורה, פורטוגל.

יואב כהן אמר:  "יש רגעים שמילים לא יכולות לתאר. שנים של חלום ועבודה. לעמוד עם שחר וקירן על הפודיום זה משהו שאני חולם עליו מגיל 12. אני לא יכול לדמיין לכם את ההרגשה. זה מטורף”.

יואב כהן

קטי ספיצ'קוב, שנה וחודשיים אחרי זכייתה במדליית הכסף באליפות העולם, זכתה גם במדליית כסף באליפות אירופה בגלישת רוח הנערכת בווילאמורה, פורטוגל, וזאת בזכות המקום השני בשיוט המדליות שהקפיץ אותה מהמקום הרביעי הכללי אל השני.

ספיצ'קוב הייתה הנציגה הישראלית לו האולימפיאדה הייתה נערכת כמתוכנן בקיץ 2020, אבל משבר הקורונה שגרם לדחייה בשנה פתח מחדש את התחרות, שהפכה סוערת ביותר לאור הרומן של הגולשת עם המאמן הצרפתי של הנבחרת פייר לוקה והסכסוך עם המתחרות שלה.

קטי ספיצ׳קוב עם המאמנת אולגה מאסליווף/ צילום: איגוד השיט

ספיצ'קוב: "הייתה תחרות קשה. לפעמים הייתי במיקומים יותר גבוהים, לפעמים פחות אבל שיוט המדליות היה מעולה בשבילי. אני שמחה מאוד שלקחתי מדליה הביתה וגם את הכרטיס לטוקיו".

עוד כתבות שיעניינו אותך