אחרי שנים ארוכות של ציפייה : אושרה הקמת מרכז רפואי שני בבירת הנגב

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה דרום הודיעה בהכרזה מרגשת על החלטתה לתת תוקף לתוכנית הקמת מרכז רפואי נוסף בבאר שבע : 800,000 מ"ר בנוי המשתרעים על פני 2,000 דונם.

 

המרכז הרפואי יכלול בסה"כ חמישה בתי חולים: בי"ח כללי עם מרכז לרפואה דחופה, בי"ח לילדים, בי"ח שיקומי, בי"ח גריאטרי ובי"ח לבריאות הנפש.

 

המרכז הרפואי צפוי לקום במבואה המזרחית של העיר באר שבע לצד כביש מס' 25, המחבר את דימונה לבאר שבע במפגש שלו עם כביש מס' 40.

 

פתיחת המרכז הרפואי מהווה בשורה של ממש שכן במעטפת התומכת צפוי להתפתח מערך מגוון של תעסוקה במקצועות הרפואה והמדע: ביו-טק, הנדסה רפואית, פארמה, מחקר ואקדמיה, בי"ס לסיעוד, מלונות ליולדות, סגל רפואי ואקדמי, תיירות רפואית, מגורי רופאים סטודנטים ואחיות.

לדברי ראש העיר מר רוביק דנילוביץ' הצפי המשוער להקמת בית החולים הינו סביב 2028 , בשלב זה לא ידוע מי הגיישות שתפעיל את המרכז הרפואי : קופות החולים או בית חולים ממשלתי .

כך או כך , מדובר בבשורה של ממש אחרי שנים ארוכות של התמודדות עם מצב אבסורדי בו המענה היחיד הניתן לכל תושבי הנגב בשטח גיאוגרפי הפרוס על פני חצי  המדינה , הינו בית החולים סורוקה הכורע תחת העומס.

עוד כתבות שיעניינו אותך